VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Projekt, ktorý zmení Donovaly, odhaľuje ďalšie veľké plány

Môže to byť jedna z posledných zimných sezón, kedy si návštevníci užijú Donovaly vo svojej súčasnej podobe. V rámci avizovaného projektu vybudovania krytej lyžiarskej haly sa totiž objavili ďalšie plány rozširovania a modernizácie obľúbeného strediska.

 

Donovaly patria k našim najpopulárnejším rekreačným strediskám, čo tu ročne priláka tisícky turistov. S tým sa zvyšujú požiadavky na kvalitu služieb a celkovú občiansku vybavenosť, na čo investori odpovedajú novými projektmi. Aktuálne sa znova hovorí o projekte Donovalley Resort, ktorý podľa najnovších informácií doplní jedinečné centrum s vlastnou promenádou.

 

Prvá krytá hala pre lyžiarov v strednej Európe

 

Prvé plány spomenutého projektu boli zverejnené pred 3 rokmi, kedy sa začalo vážne hovoriť o vybudovaní krytej lyžiarskej haly a niekoľkých objektoch na bývanie a prácu. Práve tá má byť hlavným lákadlom nadštandardného rezortu, ktorý ponúkne takýto lyžiarsky areál vôbec ako prvý v strednej Európe.  Podľa najnovších správ však nebude jedinou časťou zaujímavého strediska, ktorá zdvihne latku celého rezortu a spraví ho jedným z najlepších v regióne.

 

Investori predstavili Donovalskú promenádu

 

Prípravy projektu vzbudili opätovnú pozornosť médií kvôli predstaveniu nového verejného priestranstva, ktoré sa stalo súčasťou stavebných plánov. Podľa nich sa priamo uprostred rezortu vybuduje verejné centrum, ktoré oživí Donovalská promenáda. Práve tá má spájať návštevníkov a byť pre nich centrom kultúrneho a spoločenského života, čo sa má docieliť vybudovaním rôznych reštaurácií, cukrární a obchodov.

 

Projekt Donovalley Resort v aktuálnych číslach:  

 

- areál nového rezortu sa bude rozprestierať na pozemkoch s celkovou výmerou 140 000m2

- odhadovaná ročná návštevnosť by sa mohla vyšplhať na 200 000 až 250 000 návštevníkov

- promenáda zaberie plochu 10 000m2 a náklady na jej výstavbu dosiahnu okolo 5 miliónov

- súčasťou promenády bude 18 polyfunkčných objektov s výmerou prevádzok do 160 m2

- v krytej lyžiarskej hale sa vybuduje 5 zjazdoviek, pričom 2 bude využívať lyžiarska škola

 

Aktuálny stav projektu je v štádiu príprav, ktoré budú prebiehať aj budúci rok. Prvé stavebné práce majú začať v roku 2019, pričom o rok neskôr by si návštevníci mohli užívať netradičnú lyžiarsku halu a novú promenádu. Tie zmenia obraz Donovál a pritiahnu do nich masy ľudí, takže kto si chce užiť stredisko v jeho súčasnej podobe, má na to posledné 2 alebo 3 sezóny.

 

Text : Róbert Bosák

Zdroje : donovalley.sk, hnonline.sk, reality.etrend.sk

Foto : kamim.sk, youtube.com, donovalleyresort.sk, hnonline.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 11.12.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.