VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Provensálsky štýl alebo využitie levandule v interiérovom dizajne

Pokojná vidiecka atmosféra, žiarivé odtiene fialovej a hlavne svieže levanduľové motívy, vďaka ktorým si donesieme malý kúsok Provensálska rovno domov. Stačí zapojiť rôzne podoby levandule do zariaďovania bytu a užívať si vôňu Francúzska plnými dúškami.

 

Väčšina milovníkov čarovného Provensálska chce vdychovať atmosféru tohto regiónu aj pri zariaďovaní interiéru. K tomu im pomáha hlavne levanduľa, ktorej využitie v domácnostiach nekončí len prítomnosťou voňavých kvetov vo váze. Pri tvorbe dizajnu príbytku ju môžeme zakomponovať v mnohých ďalších formách, ktoré robia z levandule skvelý domáci doplnok.

 

Steny vo farbách levanduľového kvetu – Jemná fialová, bez ktorej si spektrum fialových odtieňov nevieme predstaviť, nechýba na stenách mnohých bytov. V kombinácii s dreveným nábytkom a peknými textíliami vytvára výrazný, no nie prehnane krikľavý, resp. excentrický akcent.

Zdroj: www.casamia.sk 


Fototapeta imitujúca živé záhony – Pokiaľ odmietame fialový náter stien, no radi by sme na nich dostali obrázok levanduľového kvetu, môžeme si kúpiť fototapetu. No tá nebude dýchať tradičným provensálskym štýlom a skôr sa jedná len o gýčový imidžový doplnok.

Zdroj: www.decotrend.sk 


Nenápadné levanduľové textílie – Jemná fialová obohatená o prípadné vzory levanduľových kvetov sa hodí aj na vybrané textílie. V tomto štýle, ktorý pôsobí dosť skromne, no zároveň aj príjemne, sa vyrábajú obrusy, obliečky, závesy a dokonca aj deky.

 

Zdroj: www.dekoria.sk 


Dekoratívne kuchynské pomôcky – S levanduľovými motívmi môžeme takisto počítať pri kuchynských pomôckach. Obľúbené sú najmä hrnčeky a súpravy príborov ozdobené malými kvietkami. Ako originálne dekoračné a praktické predmety poslúžia svietniky aj mydlá.

Zdroj: www.ewalds.sk 


Aromatické voňavé vrecúška – Bežným doplnkom, vďaka ktorému budeme mať levanduľu, konkrétne jej vôňu, prítomnú doma, sú aromatické vrecúška. Tie si môžeme kúpiť v každom dobrom darčekovom obchode alebo si vyrobiť vlastné, do ktorých môžeme pridať  rôzne iné vysušené bylinky.

 

Zdroj: www.fler.cz 


Len živé kvety vnesú interiérom vône a farby, ktoré vyvierajú priamo z hĺbky tejto obľúbenej rastlinky. Napriek tomu by sa bez rôznych doplnkov a dekorácií v levanduľovom štýle nedalo udržať milované Provensálsko u nás doma po celý rok, a to bez ohľadu na to, že živé kvetiny nemôžu nahradiť, maximálne ich len pekne doplniť.

 

Text: Róbert Bosák

Foto: yandex.ru, casamia.sk, decotrend.sk, dekoria.sk, ewalds.sk, fler.cz

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 25.02.2018
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.