VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

SAE chcú do 30 rokov 50 % energie z obnoviteľných zdrojov

Krajín a regiónov, ktoré sa zaväzujú k postupnému prechodu na obnoviteľné zdroje energie, pribúda. Ďalším iniciátorom výrazného zvýšenia podielu zelenej energie sú SAE.

Zdroj: miga.org 


Spojené arabské emiráty (SAE) sa už dlhší čas snažia byť lídrom v regióne okolo Perzského zálivu. Po najnovšom si chcú uchmatnúť prvenstvo aj v oblasti zelenej energetiky. Jedným z ich najnovších cieľov je zvýšiť podiel zelených energií zo všetkej spotrebovanej energie na polovicu. Udiať by sa tak malo do roku 2050.

Zdroj: miga.org 


Solárnu energiu zaistí 10 hodín slnka denne

 

Potenciál na splnenie odvážneho záväzku SAE určite majú. Plusom je ich poloha na Strednom východe, kde svieti slnko 10 hodín denne, a to až 350 dní v roku. Výroba solárnej energie tak pre emiráty nebude problémom. Obzvlášť po tom, čo lídri ohlásili miliardové investície a už teraz sa realizuje niekoľko projektov zelených miest fungujúcich výhradne na obnoviteľných zdrojoch. 

 

Abú Zabí chce splniť záväzok už o 10 rokov

 

Emiráty ako celok majú na splnenie záväzku až 30 rokov. Niektoré mestá si však dali omnoho vyššie ciele. Napríklad Abú Zabí chce získavať 50 % všetkej energie z obnoviteľných zdrojov už v roku 2030. Pomôcť k splneniu odvážneho cieľa má mestu investičný balík vo výške 163 mld. USD, z ktorého budú financované viaceré ambiciózne projekty. Ich realizácia nepomôže iba pri zvyšovaní podielu zelenej energie. Cieľom je aj znižovať produkciu odpadu a emisií.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: intelligentliving.co

Zdroj foto: miga.org

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 20.10.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.