VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Sánkarská dráha z Hrebienka do Starého Smokovca je otvorená

Zimná sezóna vo Vysokých Tatrách sa už rozbehla naplno a aj tento rok prináša mnoho lákavých atrakcií. Jednou z nich je aj pred pár dňami otvorená sánkarská dráha, ktorá je najdlhšou v celých Tatrách.

 

Na Hrebienku sa už pár dní vo veľkom sánkuje. Najdlhšia sánkarská dráha v Tatrách totiž aj túto sezónu dopĺňa ponuku atrakcií obľúbeného turistického strediska. Milovníci tohto druhu zimnej zábavy si tak môžu spestriť jeho návštevu niekoľkominútovými jazdami až do Starého Smokovca.

Zdroj: www.tasr.sk – Oliver Ondráš


2,5-kilometrová jazda

 

Dlhšiu jazdu na saniach si verejnosť nemôže na oficiálnej sánkarskej dráhe užiť nikde inde vo Vysokých Tatrách. Trať vedúca na spomínanej trase Hrebienok-Starý Smokovec meria až 2,5 km, čo prináša niekoľkominútový zážitok. Ten si návštevníci hôr bežne neužijú ani v štátoch okolo. Tatranská trať sa tak zároveň radí medzi najdlhšie v strednej Európe.

Zdroj: vt.sk


Bezpečná a nenáročná

 

To, že 2,5-kilometrový „zjazd“ zasneženou tatranskou krajinkou je atrakciou vhodnou pre každého, potvrdzujú každoročné čísla návštevnosti. Vytýčená dráha vedie po miernom svahu, takže jazda je bezpečná, v optimálnej rýchlosti. Keďže profil trate je jednoduchý a nevyžaduje žiadne špeciálne sánkarské zručnosti, sánkovačku si užijú mladí aj starší, deti aj dospelí.

Zdroj: www.tasr.sk – Oliver Ondráš


K dispozícii je aj požičovňa

 

Záujemcovia o poriadnu sánkovačku nemusia mať vlastné sane. Tie si môžu požičať priamo v požičovni na Hrebienku, ktorá je otvorená v rovnakom čase ako samotná trať. Zákazníci si môžu vybrať medzi klasickými drevenými a drahšími športovými saňami. Lístok je spojený s niekoľkými jazdami pozemnou lanovkou, ktorou sa dá po každom zjazde vyviezť hore na Hrebienok a následne sa opäť spustiť na saniach.

Zdroj: www.tasr.sk


Text: Róbert Bosák

Zdroj foto: www.tasr.sk – Oliver Ondráš, vt.sk, www.tasr.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 12.12.2019
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.