VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Singapur ukázal, ako stavať škôlky budúcnosti

Nebol by to Singapur, ak by sa na poli miestnej architektúry nediali veľké veci. Na mape ázijského tigra nájdeme niekoľko revolučných stavieb, no len niektoré z nich získali viac superlatívov ako Early Learning Village, ktorú považujú za najlepšiu škôlku na svete.

 

Za posledné roky vyrástlo vo svete viacero predškolských zariadení, ktoré disponujú vysokou kvalitatívnou úrovňou, originálnym dizajnom aj dôrazom na zelené prvky. No žiadna nemôže konkurovať novému singapurskému komplexu Early Learning Village, ktorú hneď po svojej kolaudácii vyhlásili za najlepšie dielo svojho druhu.

 

Najväčšia, najkvalitnejšia a najinovatívnejšia  

 

Tieto tri superlatívy úplne postačia k tomu, aby sa vedenie škôlky mohlo tešiť z obrovského úspechu. Architekti z ateliéru Bogle Architects totiž navrhli koncept, ktorý ukázal ako môžu vyzerať škôlky budúcnosti. Napriek tomu, že zariadenie nedisponuje žiadnymi prepychovými materiálmi ani výškovými rekordmi, sa táto nezvyčajná škôlka zo Singapuru stala najväčšou, najkvalitnejšou a zároveň najinovatívnejšou na svete.

 

Pri návrhu museli zohľadniť účel komplexu

 

Návrhy predškolských zariadení sú vzhľadom k vekovej kategórii návštevníkov náročnejšie. Nakoľko v budove sa má stretávať vyše 2 000 detí vo veku od 1,5 do 6 rokov, čo je skupina, na ktorú vplýva prostredie najviac, architekti museli vymyslieť koncept prinášajúci komfort a slobodu. To vyžadovalo o to viac práce, že interiér sa rozprestiera na obrovskej výmere, čo by v prípade nevhodného návrhu mohlo na deti pôsobiť negatívne.

 

Early Learning Village vo faktoch a číslach:

 

- výmera celého komplexu dosahuje až 54 000 m2

- škôlku môže navštevovať okolo 2 100 detí naraz

- o výchovu detí sa bude starať vyše 400 pedagógov

- okrem ihrísk a zón na hranie tu je viacúčelová hala

- v rámci vybavenia tu zriadili aj 20-metrový bazén

 

Najväčšia škôlka sveta bude budúci rok ašpirovať na zisk niekoľkých cien. Okrem veľkosti má totiž čo ponúknuť aj po ekologickej a kvalitatívnej stránke. Nie náhodou sa  o nej hovorí ako o revolučnom predškolskom zariadení, ktoré udalo základy výstavbe budov tohto druhu a stalo sa inšpiráciou, ako stavať škôlky 21.storočia.

 

Text: Róbert Bosák

Foto: expatliving.sg, belford-communications.com, boglearchitects.com, architectsjournal.co.uk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 28.12.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.