VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Slávne filmové domy, ktoré rozsvietili ponuku realitných kancelárií

Nie všetky nehnuteľnosti, ktoré vídavame vo filmoch, sú len prepracovanými kulisami či ateliérovými atrapami. Mnohé sú z nich reálne objekty, ktoré sa viackrát ocitli v ponuke realitiek. Medzi také patrí aj týchto 5 domov, ktoré si zahrali v slávnych filmoch.

 

Vila na ranči (Vlk z Wall Street) – Úspech filmu Vlk z Wall Street bol jedným z hlavných dôvodov, pre ktorý sa tento obrovský ranč s prepychovou vilou dokázal predať okamžite po zverejnení v ponuke. Vidiecky objekt z Long Islandu vyšiel nového majiteľa 2 milióny, za ktoré získal aj jazdiareň a rozsiahly okolitý pozemok.

 

Dom Hanibala Lestera (Mlčanie jahniat) – Toto tajomné a temné sídlo v skutočnosti nie je až také desivé ako to vyzeralo vo filme Mlčanie jahniat. Presvetlený interiér viktoriánskeho domu je plný harmonických farieb a kvetinových motívov. Možno aj to presvedčilo jedného z kupcov, ktorý zaň v roku 2015 zaplatil 300 000 dolárov.

 

Skrýša Jamesa Bonda (Diamanty sú večné) – Jedna z bondoviek zo 70.rokov, Diamanty sú večné, sa natáčala aj v luxusnej rezidencii situovanej v Palm Springs. Dom s výmerou 830m2, v ktorom Sean Connery ako James Bond trávil čas, sa pred istým časom ocitol v ponuke za 6 miliónov.

 

El Fureidis (Scarface) – Medzi predávanými filmovými nehnuteľnosťami sa pred 2 rokmi objavila aj legendárna rezidencia zo snímku Scarface. Nadčasová vila s pozemkom 10 akrov stála rekordných 35 miliónov dolárov, no ani to nebolo prekážkou na veľmi rýchle nájdenie spokojného kupujúceho.

 

Dom Dursleyovcov (Harry Potter) – Sídlo Vernona, Petonie a Dudleyho z Harryho Pottera na filmovej adrese Privátna cesta 4 je zároveň skutočným domom. Kto si ho chce obhliadnuť osobne, musí sa vydať do grófstva Berkshire v meste Bracknell. Objekt od natáčania prešiel istou renováciou, ktorá zvýšila jeho cenu na súčasných 620 000€.

 

Spomínané domy sú len malým zlomkom filmových nehnuteľností, ktoré sa niekedy objavili v ponuke voľných realít. V prípade týchto objektov však ide o prípady, ktoré vzbudili najviac pozornosti a okolo ich predaja bolo najviac práce. Napriek tomu je jasné, že realitní makléri budú mať s predajom ďalších slávnych filmových domov plné ruky práce aj naďalej.

 

Text : Róbert Bosák

Foto : pluska.sk, dailymail.co.uk, abc7chicago.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 29.09.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.