VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Slovenské domácnosti si budú môcť prvýkrát kúpiť plyn v aukcii

Zdá sa, že západný štýl aukčného predaja energií si získal dostatok priaznivcov aj u nás. Aktuálne sa totiž pripravuje prvá dražba plynu pre slovenské domácnosti, ktorá sa má spustiť už v novembri.

 

V západných krajinách je kúpa energií formou špeciálnych dražobných aukcií celkom bežná. Mnohé firmy a čoraz častejšie aj domácnosti sa už ani neunúvajú kupovať plyn či elektrinu klasickým spôsobom. Možno aj preto, že nákup v aukcii prináša značnú úsporu a často vyššiu bezpečnosť pri uzatváraní obchodu, čo môžu 3.novembra po prvýkrát otestovať aj slovenské domácnosti.

   

 

Aukcia tohto druhu prvýkrát pre domácnosti

 

Kým slovenské firmy už s touto formou odberu energií skúsenosť majú, na domácnosti čaká premiéra. Vďaka portálu www.krotiteliaenergii.sk a aplikácii FiiFree, ktoré sa starajú o celú prípravu, sa bude môcť zorganizovať už 3.novembra v dopoludňajších hodinách. Začiatok sa predpokladá na 10:00, kedy sa spustí prvý dražobný boj o najvýhodnejšiu ponuku.  

 

Aukčná kúpa zníži náklady za odber plynu

 

Po vzore zahraničných podujatí tohto druhu bude mať kúpa plynu prostredníctvom aukcie značné výhody. Ak si odmyslíme vyššiu mieru bezpečnosti ako pri pochybnom podomovom predaji, zákazníci sa k dostanú k nižším cenám jednoduchým on-line spôsobom. Úspora môže dosahovať celých 20%, čo však závisí od počtu záujemcov a ich nárokov na spotrebu plynu.

 

Priebeh aukcie v niekoľkých krokoch:

 

- odberatelia sa anonymne prihlásia do aukcie

- dodávatelia ponúknu cenu, tá najlepšia vyhrá

- po aukcii budú zákazníci informovaní o ponuke

- víťaz získa údaje od domácností, až keď odsúhlasia jeho ponuku

- následne sa môže podpísať zmluva o prechode k dodávateľovi

- zmluva sa môže uzatvoriť len na 1 rok bez skrytých poplatkov

 

Do dražby sa zatiaľ prihlásili 3 dodávatelia

 

Nakoľko je aukcia tohto druhu skvelým spôsobom akvizície nových zákazníkov, organizátori očakávajú bohatú účasť dodávateľov a to aj napriek tomu, že doposiaľ sa do nej prihlásili len 3 spoločnosti. Tie ostatné zrejme čakajú na spätnú väzbu zákazníkov, ktorí vnímajú prípravu aukcie pozitívne, čo by im malo pomôcť osmeliť sa k prihláseniu.

 

Viacerí konzervatívnejšie zmýšľajúci Slováci sa môžu netradičného spôsobu predaja plynu zľaknúť. Napriek tomu sa očakáva celkom slušný záujem, ktorý by mohol spustiť novú vlnu kúpy energií formou aukcií. Ak sa osvedčí dražba s plynom, neskôr by na rad mohla prísť aj elektrina predávaná týmto výhodnejším spôsobom.

 

Text : Róbert Bosák

Zdroje : krotiteliaenergii.sk, pravda.sk

Foto : theregister.co.uk, e15.cz, blog.osop.cz

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 26.09.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.