VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Slovenský návrh bývania budúcnosti uspel v českej súťaži

Ďalší slovenský triumf v českej súťaži zameranej na dizajn či architektúru. Tentoraz sa oň postarala Zuzana Kopiláková, ktorá zabodovala návrhom zelenej rezidenčnej štvrte.

 

Bývanie budúcnosti s dôrazom na energetickú nezávislosť a čo najlepšiu koexistenciu človeka s prostredím je stredobodom mnohých dizajnérskych a architektonických súťaží. K tým patrí aj Český ostrovní dům, v rámci ktorej sa aj tento rok hľadal najlepší sebestačný projekt tohto typu. Spomedzi pestrej ponuky ašpirantov na titul sa víťazstvo nakoniec ušlo Slovenke.

 

Tento rok sa hľadal návrh sebestačnej zelenej štvrte

 

Výber víťaza súťaže Český ostrovní dům prebehol ešte len 3. rok po sebe. Kým v roku 2016 súťažiaci bojovali o cenné prvenstvo návrhom samostatného domu, tento rok šlo o kompletnú obytnú štvrť zloženú z 5 domov. Súčasťou návrhu malo byť aj predstavenie konceptu riešenia urbanistickej stránky celej zóny. Podľa poroty sa s touto požiadavkou najlepšie vysporiadala práve spomínaná Slovenka.

 

Slovenska predstavila funkčné a sebestačné bývanie

 

Zuzana Kopiláková poňala návrh takejto rezidenčnej štvrte trochu inak ako ostatní súťažiaci. Jej návrh sa oprel o efektívne riešenie funkčnosti predstavenej štvrte. Tá neoplýva len úsporou energie a sebestačným prístupom k využívaniu energií, ale aj schopnosťou redukovať odpad či uplatňovať sebestačnosť pri chove a pestovaní. Na celom projekte je najlepšie, že podobný nápad sa reálne osvedčil v Nemecku, čo mu dodáva na vážnosti.

 

Podrobnejšie informácie o víťaznom návrhu, ako aj o ďalších projektoch, cenách či nápadoch vedúcich k rozvoju zeleného bývania v rámci projektu Český ostrovní dům sú zverejnené na stránke www.ceskyostrovnidum.cz.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: www.ceskyostrovnidum.cz

Foto: www.ekolist.cz, www.ceskyostrovnidum.cz

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 04.12.2018
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.