VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Spoločnosť Microsoft končí s predajom v kamenných obchodoch

Presun predaja z kamenných obchodov do e-shopov bude po odznení pandémie naberať na obrátkach. Niektoré spoločnosti dokonca ohlásili rušenie týchto predajní. Príkladom je Microsoft, ktorý presúva skoro celý predaj do on-line zóny.

Zdroj: www.microsoft.com 


Pre technologický gigant sú kamenné predajne skôr doplnkovým benefitom pre zákazníkov. Drvivá väčšina jeho predajov totiž prebiehala on-line aj doteraz. Po najnovšom budú nákupy na internete tvoriť 100 % podiel všetkých transakcií. Dôvodom je práve rušenie jednotlivých predajní Microsoftu, ktoré sa má postupne dotknúť celej prevádzkovanej siete obchodov.

Zdroj: www.microsoft.com


Zmena sa týka vyše 80 obchodov

 

Pred marcovým uzatváraním predajní z dôvodu opatrení proti koronavírusu prevádzkoval Microsoft 83 kamenných obchodov, pričom až 72 z nich je situovaných v USA. Napriek postupnému uvoľňovaniu reštrikcií sa takmer žiadny z nich neotvára. V rámci strategickej zmeny, ako tento krok vedenie firmy nazvalo, bude väčšina z nich natrvalo zrušená. Hŕstka predajní, ktoré sa nateraz tomuto kroku vyhnú, však bude prevádzkovaná tiež iba dočasne.

 

Rušenie predajní bez prepúšťania

 

Prelomový krok Microsoftu sa podľa vedenia spoločnosti nemá dotknúť zamestnancov, ktorí doposiaľ pracovali v jednotlivých predajniach. Manažment im sľúbil vytvorenie pracovných miest na iných pozíciách v štruktúre firmy. O aký veľký počet ľudí sa jedná, to spoločnosť vo svojom vyhlásení neuvádza. Známe je iba to, že títo zamestnanci by mali ostať súčasťou vyše    100-tisícového pracovného tímu.

 

Pandémia presúva predaj do e-shopov

 

Microsoft nie je jediná spoločnosť, ktorá aj napriek odznievaniu pandémie a s tým spojeným uvoľňovaním opatrení necháva svoje kamenné obchody zatvorené. Podobný krok už ohlásili aj ďalšie spoločnosti, ktoré sa postupne preorientujú výhradne na on-line predaj, čím potvrdia prognózy  v súvislosti s vývojom vo svete maloobchodu. Tie opakovane hovoria o stúpajúcej vlne presunu predaja do e-shopov, ktoré výrazne zvýšia svoj podiel na trhu.  

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj foto: www.microsoft.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 29.06.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.