VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Staré Mesto spustilo na internete novú interaktívnu mapu

Dobové obrázky, virtuálne prechádzky, nový pohľad na históriu hlavného mesta. Nielen to čaká Bratislavčanov, ktorí využijú nový nástroj spoznávania Starého Mesta v rôznych historických epochách.

 

Novinka, ktorá odhaľuje históriu Starého Mesta z trochu iného uhla pohľadu, bola oficiálne spustená minulý týždeň. Stalo sa tak pri príležitosti 74. výročia oslobodenia hlavného mesta od fašizmu. Bratislavčania (no aj návštevníci Bratislavy z iných miest) tak môžu objavovať zákutia centra našej metropoly netradičným a snáď aj pútavým či obohacujúcim spôsobom.

 

Zmapovaných je viac ako 200 ulíc

 

Živá mapa, pomocou ktorej sa môžu obyvatelia či turisti virtuálne prechádzať Starým Mestom a popritom získavať najcennejšie poznatky o jeho historickom vývoji, doposiaľ chýbala. Zmenilo sa to 4. apríla, odkedy je na stránke www.staremesto.sk spustená nová aplikácia. Jej obsah tvoria podrobné popisy 230 staromestských ulíc, ktorých súčasťou je 33 objektov.

 

Obsah mapy sa má ďalej rozšíriť

 

Uvedené čísla nie sú ani zďaleka konečné, pretože obsah mapy sa má rozširovať naďalej. Už v blízkej budúcnosti by mohli do zoznamu pribudnúť popisy ďalších ulíc a objektov. Lepšej   orientácii v histórii Starého Mesta majú pomôcť aj viaceré dobové obrázky, prípadne staršie zachované nákresy.

 

S mapou pomôže aj verejnosť

 

S cieľom zohnať čo najhodnovernejšie obrázky staromestských lokalít chcú autori projektu na čele s jeho garantom Jurajom Šedivým z UK osloviť aj obyvateľov mestskej časti. Tí môžu poskytnúť rôzne fotografie a iné historické materiály za účelom ich digitalizácie a následného zaradenia do mapy. Jednotlivé materiály im budú po spracovaní, samozrejme, vrátené.

 

On-line informačné služby Starého Mesta sú od 4. apríla opäť o niečo lepšie. Po najnovšom už neponúkajú len prehľad aktuálnych informácií či katastrálnu mapu, ale aj celkom detailný pohľad na minulosť najstaršej časti hlavného mesta. To všetko živou a pútavou formou, ktorá má nielen obohacovať a vzdelávať, ale aj lákať na návštevu.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: www.tasr.sk, www.staremesto.sk

Foto: www.staremesto.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 08.04.2019
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.