VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Stavebná produkcia začala rok 2020 rastom

Prvé tohtoročné štatistiky hodnotiace vývoj stavebnej produkcie v SR za rok 2020 sú na svete. Podľa aktuálne zverejnených údajov potvrdili pozitívne naladené prognózy, ktoré   predpovedali rast v medziročnom aj v medzimesačnom porovnaní.

Zdroj: www.pixabay.com


Najnovšie čísla hodnotiace vývoj stavebnej produkcie boli v stredu zverejnené Štatistickým úradom SR (ŠÚ SR). Jedná sa o údaje, ktoré hodnotia výsledky za prvý tohtoročný mesiac. Podľa nich mala stavebná produkcia veľmi dobrý vstup do roku 2020, čo potvrdila nárastom v oboch spomínaných porovnaniach.

Zdroj: www.pixabay.com


Stavebná produkcia stúpla medziročne o 6,9 %

 

Podľa čísel vyplývajúcich zo štúdie ŠÚ SR dosiahol januárový objem stavebnej produkcie až 310,7 mil. €. V medziročnom porovnaní to má znamenať presne 6,9 % rast. Za týmto rastom je najmä rastúci objem prác na opravách a údržbe. Ten v medziročnom porovnaní poskočil až o 7,5 %. Dobre si však viedla aj nová výstavba či realizácia inžinierskych stavieb.

 

Od decembra produkcia vzrástla o takmer 5 %

 

Predstaviteľov stavebného sektora potešil aj výsledok z medzimesačného porovnania. Ten je v porovnaní s decembrom 2019 vyšší až o 4,9 %. Medzimesačný nárast síce bol očakávaný, no takmer 5 % výsledok prekvapil viacerých analytikov. Aj v tomto porovnaní zohrali hlavnú úlohu najmä práce na opravách a údržbe, nová výstavba a realizácie inžinierskych stavieb.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: statistics.sk

Zdroj foto: www.pixabay.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 13.03.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.