VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Taiwanský nadštandard v minibyte s výmerou necelých 18 m²

Na celosvetovej rezidenčnej mape pribúda stále viacej bytov a domov v štýle mini. Po najnovšom sa do zoznamu objektov tohto typu zaradil ďalší šikovný bytík z Taiwanu.

Zdroj: www.home-designing.com 


Malý, no priestranný. Skromný, no komfortný. Minimalistický, no so všetkým potrebným. Aj takto sa dá v skratke charakterizovať 1 z najnovších minibytov, ktorý zriadili na Taiwane. Za jeho návrhom stojí miestny ateliér A Little Design. Už názov napovedá, že ide o ateliér, ktorý vsádza na pojmy mini a mikro. Práve tie uplatňuje pri návrhoch bývania, ktorých podstatou je premena najmenších obytných plôch na pohodlné a praktické bývanie.

Zdroj: www.dezeen.com 


Na nadštandard postačí aj necelých 18 m²

 

Podľa členov ateliéru A Little Design malá výmera nie je prekážkou k zriadeniu komfortného bývania. Dôkazom má byť ich taiwanský byt zariadený na ploche len 17, 6 m². Tá dizajnérom stačila, aby do priestorov zakomponovali potrebné vybavenie. Dômyselné riešenie návrhu im dokonca umožnilo aj niečo navyše. Vďaka vysokému stropu napríklad zariadili poschodie so spálňovou časťou. Nechýba ani obývací kút s rozkladacou pohovkou a priestor sa našiel aj pre kúpeľňu s luxusnou vaňou.

Zdroj: www.dezeen.com

 

Pred 3 rokmi predstavili len o niečo väčší byt

 

Útulný minibytík nie je prvým, ktorý spomínaný ateliér navrhol. S podobným projektom prišli ľudia z jeho personálu už v roku 2016. Vtedy navrhli interiér len o niečo väčšieho bytu, ktorý sa rozprestieral na ploche 22 m². Rukopis jeho vzhľadu a celkového prevedenia interiérových priestorov je však náramne podobný. V obidvoch prípadoch dominuje biela, jemne doplnená o hrejivé odtiene využívané na početných drevených prvkoch. Čo je najzaujímavejšie, napriek výmere väčšej o 4 m² sa toho do bytu zmestilo menej ako v prípade nového návrhu.

Zdroj: www.dezeen.com 


Minibyty v tomto regióne bodujú stále viacej

 

Kým v USA a v západnej Európe je kúpa minibytov buď znakom nezávislého životného štýlu alebo nutné riešenie vyplývajúce z nedostatku peňazí, na Taiwane, v Číne alebo v Singapure súvisí s prehustením miest. Vysoký dopyt nielenže prevyšuje ponuku, problémom sa stáva aj málo miesta na výstavbu nových projektov. Práve to vedie developerov k tomu, aby sa viacej  sústredili na tie najmenšie objekty schopné premeny na obytné priestory.

Zdroj: www.dezeen.com 


Text: Róbert Bosák

Zdroj: www.home-designing.com, www.dezeen.com

Foto: www.home-designing.com, www.dezeen.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 14.03.2019
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.