VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Toyota chce v Japonsku vybudovať zelené mesto budúcnosti

Projektov futuristických miest, ktoré majú priniesť modernejšie a ekologickejšie miesta pre život, pribúda. Ďalší návrh tohto druhu bol predstavený v krajine vychádzajúceho slnka. Stojí za ním Toyota.

Zdroj: big.dk


Veľké nadnárodné automobilky sú často považované za jedného z hlavných vinníkov dnešnej klimatickej situácie. Niektoré z nich sa preto snažia prichádzať s účelovými projektmi, ktoré dokážu prispieť k zlepšeniu stavu životného prostredia. Japonská Toyota túto stratégiu poňala vo veľkom štýle. V spolupráci s ateliérom BIG predstavila projekt Woven City.

Zdroj: big.dk


V znamení eko a smart

 

Pri návrhoch takýchto miest sa už tradične dbá na ich „zelený“ charakter. Iné to nebolo ani pri príprave projektu od Toyoty. Tá chce okrem využitia dreva a skla pri výstavbe budov vsádzať aj na solárne zariadenia alebo recykláciu dažďovej vody. V meste sa vysadí aj množstvo živej zelene, ktorá bude prítomná na verejných priestranstvách aj vo väčšine objektov vybavených inteligentnými technológiami.

Zdroj: big.dk


Experiment s dopravou

 

V rámci dôrazu na eko a smart prvky bude stredobodom projektu aj integrácia nadčasovo riešenej dopravy. Na tej si dá Toyota ako popredný výrobca áut obzvlášť záležať, pričom báť sa nebude ani odvážnych experimentov. K tým má patriť napríklad testovanie autonómneho riadenia vozidiel či využívanie smart systémov v kuriérskych službách. Ďalší z cieľov počíta s vybudovaním cestnej siete, ktorá sa bude deliť podľa úrovní rýchlostí a druhu dopravných prostriedkov. Toyota trvá aj na tom, aby v meste nejazdili vozidlá so spaľovacím motorom.

Zdroj: big.dk


Priamo pod horou Fuji

 

Cestná sieť, námestia obklopené zeleňou aj budovy s rôznym účelom využitia, to všetko bude vyžadovať pozemky s výmerou 175 hektárov. Tie si už Toyota stihla vyhliadnuť blízko mesta Susono. Jedná sa o obrovské nezastavané priestranstvo rovno pod posvätnou japonskou horou Fuji. Napriek pobúreniu časti verejnosti sa tam má s výstavbou Woven City začať už budúci rok, pričom aktuálne plány hovoria o jeho dokončení v spojitosti s rokom 2028.

Zdroj: big.dk


Text: Róbert Bosák

Zdroj: big.dk, woven-city.global

Zdroj foto: big.dk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 13.01.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.