VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Trendy v záhradnej architektúre pre rok 2018

Nové trendy plné originálnych prvkov a jedinečných dekorácií vystihujúcich tohtoročnú atmosféru nebudú ovládať len bytový dizajn. Zopár aktuálnych inšpirácií pre nás majú aj tvorcovia trendov v oblasti záhradnej architektúry.

 

Ratanový nábytok stále aktuálny – Leto na pohodlnom ratanovom nábytku, ktorý je lacný, pekný a ľahko prenášateľný, si budú mnohí z nás užívať aj tento rok. Jeden z hlavných hitov v zozname exteriérových trendov má stále viacej priaznivcov, ktorí oceňujú skvelé vlastnosti nábytku z kvalitnej a odolnej exotickej dreviny.

 

 

Nočné osvetlenie zariadia lampióny – Klasické nočné lampy či solárne svetlá rozmiestnené po záhrade pôsobia umelo a ich svetlo má často zbytočne silnú intenzitu. Omnoho pútavejšie vyzerajú závesné lampióny, najlepšie tie s dizajnom v starom štýle. Ich prítomnosť sa postará o hravú, miestami až rozprávkovú kulisu. 

 

 

O slovo sa hlásia gabiónové ploty – Špeciálne gabiónové ploty si získali obľubu najmä kvôli ich bezpečnosti a kvalite. V kombinácii s mohutnými prírodnými kameňmi dokážu vzbudiť aj zaujímavý estetický dojem, ktorý doplní ich praktickú funkciu. Dobrou správou je postupné zlacňovanie jednotlivých gabiónových sietí alebo košov, čo len zvyšuje dopyt po ich využití.

 

 

Hojné levanduľové záhony – Voňavá levanduľa býva tradičným členom slovenských záhrad a tento rok jej bude priať ešte viac. Farbou roka sa totiž stala ultrafialová, ktorej odtieň má ku kvetom magickej rastlinky náramne blízko. Aj preto v mnohých záhradách uvidíme ešte viac sviežich levanduľových záhonov ako v predošlých rokoch.

    

 

Strieborné pomôcky a doplnky – Okrem fialovej v podobe levanduľových záhonov bude hrať tohtoročnú hlavnú úlohu aj strieborná. Tá vynikne na rôznych kúskoch náradia alebo vo forme záhradných dekorácií, no s jej využitím opatrne. Inak by v lete stratila jemný chladivý nádych a počas zimy by prestala ladiť s atmosférou zasneženej záhrady.

 

Umelé svahy v japonskom štýle – Posledným trendom, ktorý by sa mal uchytiť aj u nás, sú umelé svahy v japonskom štýle. Ide o svahy a vyvýšeniny vymodelované z hliny bez potreby využívať betón či kompozitové materiály kradnúce takýmto oázam pokoja čaro. Práca na nich síce vyžaduje čas a zručnosti, no výsledkom budú pokojne prežité dni počas celého roka.

 

 

Text: Róbert Bosák

Foto: modrastrecha.sk, garden-shop.sk, mojasvadba.sk, plotexpert.sk, jasminart.eu, pluska.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 08.01.2018
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.