VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Turistický chodník ponad koruny stromov v Bachledovej doline otvorený

Milovníci nespútaných turistických dobrodružstiev si budú môcť vyskúšať ďalšiu odvážnu atrakciu. Sľubovanú vyhliadkovú vežu s chodníkom vedúcim ponad koruny stromov na hranici Tatier a Pienin totiž konečne sprístupnili.

 

Vybudovanie jednej z najpútavejších atrakcií, aké majú lákať turistov navštevujúcich zákutia Tatier a Pienin, bolo avizované už v lete. Nemecká firma Erlebnis Akademie sa po úspechoch podobných projektov v domácom Bavorsku a v susednom Česku rozhodla zrealizovať vysoký chodník vedúci pomedzi koruny stromov aj u nás. Po kratšom omeškaní ich zámer nadobudol reálnu podobu bez väčších problémov, takže na konci septembra mohli novú atrakciu otvoriť.

 

Chodník korunami stromov Bachledka

 

Presne tak pomenovali vyše kilometer dlhý drevený chodník, ktorý umožní turistom vidieť krásy Belianskych Tatier, Pienin a Zamaguria z trochu inej perspektívy. Architekti totiž prišli s nápadom vybudovať vyhliadkovú vežu s netradičným prístupom, ktorý zabezpečí chodník dvíhajúci sa ponad stromy. Návštevníci si tak užijú prechádzku, počas ktorej na nich čaká skutočný adrenalínový zážitok obohatený pohľadom na fantastické scenérie.

 

 

Nový chodník a vyhliadková veža v číslach:

 

- dĺžka celého chodníka je 1 234 metrov

- cesta k veži sa točí v 360-stupňovej špirále

- vrchol veže dosahuje výšku až 32 metrov

- dĺžka použitých dosiek prekonala 22 kilometrov

- náklady na výstavbu sa vyšplhali na 4 milióny €

 

Súčasťou objektu je najdlhší suchý tobogán

 

Okrem dobrodružného chodníka a nezabudnuteľného výhľadu čaká na turistov ešte jedno zaujímavé prekvapenie. Tým je prítomnosť suchého tobogánu, ktorým sa môžu návštevníci spustiť dole z veže. S dĺžkou 67 metrov ide vôbec o najdlhší suchý tobogán svojho druhu, ktorý bol v našich končinách zrealizovaný. Podobne ako pri chodníku, aj v tomto prípade sa na realizáciu používali drevené dosky, takže celý objekt môžeme zaradiť do kategórie eko.

  

 

Praktické informácie na záver:

Miesto atrakcie – Bachledova dolina

Vstupné – základné 8€, detské 6,50€

Otváracia doba – 9:30 – 16:00

Celý chodník je bezbariérový.

 

Text : Róbert Bosák

Foto : vilapanorama.sk, reality.etrend.sk, chodnikkorunamistromov.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 02.10.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.