VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

U susedov budú mať priemyselný objekt v zelenom štýle

V susednom Česku sa nájde mnoho šikovných ľudí, ktorí sa neboja chytiť iniciatívu do vlastných rúk a zrealizovať nejaký prevratný projekt. Jedným z nich je aj výstavba netradičnej zelenej budovy v blízkosti Brna, ktorá má na český realitný trh priniesť špeciálnu ekologickú nehnuteľnosť.


Na Slovensku aj u našich českých susedov sa situácia so zelenou architektúrou začala uberať správnym smerom. Aj keď máme čo doháňať, aby sme sa priblížili na úroveň niektorých západoeurópskych krajín, stavebníctvo orientované na ekológiu sa postupne rozbieha a vyhliadky do budúcnosti vyzerajú celkom sľubne. Dôkazom toho je aj zaujímavý projekt prichádzajúci zo spoločnosti LIKO-S, ktorá prišla s netradičným, no o to lepším nápadom. Vďaka informáciám prezentovaným na portáloch reality.etrend.sk a magazin.reality.sme.sk sa môžeme o fascinujúcom zelenom projekte niečo dozvedieť aj my.


Projekt LIKO-NOE


Rozbehnutý projekt sa nachádza neďaleko našich hraníc, presnejšie v Slavkove u Brna. Ide o živú nehnuteľnosť, ktorá má byť postavená v ekologickom duchu, na základe čoho má vraj odvodený názov LIKO-NOE. Ten symbolizuje ochotu vrátiť prírode požičané a chrániť ju pre generácie prichádzajúce po nás. Výnimočnosť projektu spočíva v tom, že chystaná stavba nebude slúžiť ako obytná či administratívna budova, ale ako priemyselný objekt. A to ešte nezabúdajme na predpokladaný termín ukončenia stavebných prác, pretože pôvodný zámer počíta len s 27 dňami.


Príklad pre ďalšie priemyselné objekty


Keďže realizácia stavby už aktuálne prebieha, predstavitelia spoločnosti prišli aj s nejakými čerstvými informáciami. Prioritou tvorcov diela je postaviť priemyselnú budovu, ktorá dokáže využívať alternatívne zdroje energie a na rozdiel od ostatných priemyselných nehnuteľností v regióne nebude zaťažovať okolité životné prostredie. Zároveň sa má stať príkladom riešenia udržateľného rozvoja v priemyselnom stavebníctve, ktorého funkčný systém si plánuje dať spoločnosť celosvetovo patentovať. 


Inovácia nielen na české pomery


Vzhľadom na aplikované technologické postupy a mechanizmus využívania obnoviteľnej energie ide o jedinečný projekt svojho druhu, ktorý zatiaľ (nielen) v Česku nemá obdobu. LIKO-NOE bude zrealizovaný ako energetický pasívny, čiže ráta sa s nulovými nárokmi na energie. Podľa odhadov dokáže vyrobiť viac energie ako spotrebuje, takže mal by slúžiť ako „generátor“ pre okolité areály. Rovnako dôležitá je schopnosť efektívneho zužitkovania vody, čo sa podarí pomocou koreňovej čističky a retenčného jazera plniaceho účel zásobárne vody. Nezabúdajme ani zelené fasády, ktoré majú vyplniť plochu obvodového plášťa, pomáhať pri pracovaní s vodou a ponúknuť priestor na pestovanie určitých plodín.


Rozširujúca sa výstavba zelených budov po celej Európe je správnym krokom, vďaka ktorému môžeme prispievať k vyššej ochrane životného prostredia a podporovať ekologické myslenie obyvateľstva. Aj preto je nápad českej spoločnosti oceneniahodným krokom a ako príklad pre ďalšie firmy poslúži perfektne. Treba len naďalej veriť, že táto oblasť stavebníctva bude zaznamenávať rastúci trend a postupne sa to odrazí aj na lepšom živote obyvateľstva.


Text : Róbert Bosák

Zdroje : liko-s.cz, reality.etrend.sk, magazin.reality.sme.sk

Foto : liko-s.cz, reality.inspiracie.etrend.sk, veslavkove.czv spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 25.04.2015
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.