VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Úroky hypoték opäť klesli, priemerná sadzba je na novom minime

Zastavenie poklesu úrokov na hypotekárnom trhu bolo v poslednom období avizované viackrát. Realita je však celkom iná. Banky znova súperia o klientov práve znižovaním sadzieb. Tie zároveň tlačia nadol aj celkovú priemernú úrokovú sadzbu.

 

Banky postupne stláčajú úroky pod 1 %

 

V 1. polovici roka to už na nejaké výrazné zlacňovanie hypoték nevyzeralo. Druhý polrok ale ukazuje, že banky ešte nepovedali posledné slovo. Postupne dochádza k úprave výšky úrokov u viacerých poskytovateľov, pričom niektorí znížili úrokové sadzby už pod 1 %. Samozrejme, tie je možné získať len v prípade výberu požadovanej dĺžky fixácie, resp. po splnení ďalších podmienok. 

 

Vybrané banky so sadzbami pod 1 %:

 

mBank – od 0,74 % (pri 4 a 5-ročnej fixácii)

SLSP – od 0,79 % (pri 1 a 3-ročnej fixácii)

Prima banka – od 0,80 % (pri 3-ročnej fixácii)

VÚB – od 0,89 % (pri 3-ročnej fixácii)

ČSOB – 0,95 % (pri 3-ročnej fixácii)

Tatra banka – 0,95 % (pri 3-ročnej fixácii)

 

Priemerná úroková sadzba klesla na 1,22 %

 

Znižovanie úrokov má vplyv aj na pokles celkovej priemernej úrokovej sadzby na Slovensku. Tá podľa údajov Národnej banky Slovenska (NBS) klesá nepretržite od júla tohto roka. Kým vtedy dosahovala 1,29 %, posledné známe čísla za september hovoria o hodnote 1,22 %. To je o 0,04 % menej ako v auguste 2019.

 

Zlacňovanie hypotekárnych úverov stále nekončí. V rámci predvianočných kampaní sa zrejme dočkáme ďalšieho poklesu úrokov, čo pravdepodobne znova stlačí nadol aj priemernú sadzbu. Tohtoročná hypotekárna sezóna sa tak zrejme opäť uzavrie dosiahnutím nových miním, ktoré pošlú úrokové sadzby ešte viac na dno.  

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: www.tasr.sk

Zdroj foto: www.pixabay.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 07.11.2019
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.