VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

V americkom Colorade otvorili unikátne olympijské múzeum

Tohtoročná letná olympiáda v Tokiu bola z pochopiteľných dôvodov presunutá, no téma olympijských hier bude medzi fanúšikmi športu rezonovať počas celého leta. Minimálne v USA, kde otvorili nové olympijské múzeum, aké tu ešte nebolo.

Zdroj: Jason O´Rear 


Americká olympijská história má vďaka projektu z dielne ateliéru Diller Scofidio + Renfro nový domov. Monumentálny futuristický komplex, ktorý vybudovali v Colorado Springs, je totiž novým sídlom United States Olympic & Paralympic Museum. Podľa viacerých kritikov si však múzeum nezaslúži pozornosť iba od priaznivcov športu.

Zdroj: usopm.org 


Dizajn ako z budúcnosti

 

Nadčasový objekt vzbudzuje pozornosť už zvonku. Architekti totiž vsadili na dizajn, aký sa vymyká trendu organických návrhov použitých pri väčšine iných futuristických komplexov. K výnimočnému vzhľadu diela prispeli hlavne hliníkové panely, ktorými bola obložená celá fasáda. Práve tie dokázali v kombinácii so špirálovitou štruktúrou budovy vytvoriť elegantný dynamický tvar, ktorý má vystihnúť rýchlosť a dynamiku amerického športu.

Zdroj: usopm.org 


Pestrá ponuka expozícií

 

Originálny dizajn v nadčasovom duchu sprevádza návštevníkov múzea aj v jeho vnútorných priestoroch. Tie síce nepatria iba športu, no zhruba tretina objektu vyčlenená na prezentáciu jednotlivých expozícií postačila na to, aby sa návštevníci dozvedeli o olympijskej histórii to najdôležitejšie. Navyše, múzeum disponuje aj malou atletickou dráhou, ktorá dopĺňa vzácne zbierky, sieň slávy či sály určené na filmové projekcie.

Zdroj: Jason O´Rear 


Unikátne olympijské múzeum sa ihneď dostalo aj do zoznamov odporúčaných miest v USA. NY Times ho zaradil do rebríčka top miest na návštevu v roku 2020. Iné denníky či magazíny ho prezentujú ako atrakciu, ktorú by turisti počas pobytu v coloradských horách nemali obísť. Stavebné a architektonické portály ho zas pasujú za kandidáta na zisk niekoľkých prestížnych ocenení.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: usopm.org

Zdroj foto: Jason O´Rear, usopm.org

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 31.07.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.