VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

V Holandsku postavia 4-podlažnú policu plnú kvetináčov

Boom zelenej architektúry zameranej na výstavbu budov so živými fasádami naberá na sile. Po viacerých projektoch z rôznych častí Európy sa s jedným takým prihlásili už aj v holandskom Sint-Michielsgestel.

Zdroj: mvrdv.nl 


Aj keď každý z projektov tohto druhu ponúkol originálne prevedenie, Green Villa sa má stať exkluzívnym stavebným počinom. Na rozdiel od iných budov s vertikálnymi fasádami nebude výškovým ani cenovým rekordérom, no majiteľom bytov a kancelárií situovaných v objekte ponúkne prepracovanú dispozíciu a nadčasové konštrukčné prevedenie.

Zdroj: mvrdv.nl 


4-podlažná betónová polica s kvetináčmi

 

Exkluzívny návrh majú na starosti ľudia z ateliéru MVRDV. Práve im sa podarilo pripraviť projekt, ktorý pozostáva z myšlienky vytvoriť viacpodlažný systém betónových konštrukcií tvoriacich bytovú kostru obalenú hojne obrastenými zelenými fasádami. Tie budú vytvorené z balkónov imitujúcich tvar nábytkových políc, v ktorých vyrastie živa vegetácia.

Zdroj: mvrdv.nl 


Kríky a stromy na balkóne každého bytu

 

Presný počet bytových jednotiek zatiaľ nie je známy, no balkóny navrhnuté v štýle takýchto poličiek budú súčasťou každého bytu. Okrem 3 bytových poschodí sa zriadia aj na 1 podlaží, kde bude niekoľko kancelárskych priestorov. Živá vegetácia tvoriaca základ celého projektu tak obklopí kompletný profil budovy od prízemia až po strechu, ktorá je takisto navrhnutá ako živá záhrada.

Zdroj: mvrdv.nl


Projekt Green Villa nevzbudzuje záujem len svojím dizajnovým prevedením. Majstrovským dielom sa má v prípade úspešnej realizácie stať aj vďaka vybaveniu objektu. V budove totiž inštalujú najnovšie ekologické technológie, ktoré obyvateľom zaručia nižšiu spotrebu energie aj zdravšiu vnútornú mikroklímu. MVRDV tak čaká ďalší prelomový úspech v oblasti zelenej architektúry.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: mvrdv.nl

Foto zdroj: mvrdv.nl

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 28.08.2019
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.