VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

V Hongkongu vymysleli mini apartmány zriadené vo vodovodných rúrach

Extrémny rast populácie vo svetových veľkomestách tlačí na ponuku bývania, ktorá už nestačí uspokojovať dopyt. Situácia si vyžaduje rýchle a efektívne riešenia, ktoré dajú ľuďom bývanie napriek jeho nedostatku a s jedným takým prišli nedávno v Hongkongu.

 

Hongkong je známy svojimi netradičnými riešeniami otázky nedostatku bývania. Nie je to tak dávno, čo sa priamo v centre ľudia ubytovávali vo vesmírnych mini kapsulách alebo lodných kontajneroch. Tentoraz idú architekti ešte ďalej za hranicu možností a pre ľudí, ktorí tu zúfalo hľadajú príbytky, vymysleli bývanie v potrubí.

 

Dočasné riešenie nedostupnosti bytov

 

OPod Tube House je jeden z najskloňovanejších pojmov posledných dní medzi ľuďmi, ktorí v Hongkongu nemôžu zohnať bývanie. Jedná sa o miniatúrne apartmány zriadené priamo vo vodovodnom potrubí, kde umiestnili skladaciu posteľ, poličku a malý stolík. Nápad predstavil James Law, ktorý chce touto formou prispieť k riešeniu rastúcej nedostupnosti bytov v centre veľkomesta.

 

 

Mobilné a rýchlo dostupné bývanie

 

Napriek tomu, že tieto mikropríbytky ani zďaleka neponúkajú základný štandard potrebný pre plnohodnotné bývanie, disponujú viacerými pozitívami. Tou najväčšou je mobilita, nakoľko betónové rúry sa dajú premiestňovať a následne kdekoľvek umiestniť. Horšie to je s výbavou príbytku, v ktorej síce nájdeme aj toaletu a niekoľko spotrebičov, no to všetko v skromných a stiesnených pomeroch.

 

OPod Tube House v niekoľkých číslach:

 

- celkový priemer týchto rúr dosahuje iba 2,5 metra

- výmera netradičných príbytkov je zhruba 10 m2

- v mini apartmáne môžu prespať maximálne 2 ľudia

 

Ešte aj najmenšie mini domy ponúkajú viac miesta ako príbytky z prerobených vodovodných potrubí. Podľa autora nápadu však ide o prechodné riešenie, ktoré môže ľuďom pomôcť, kým si nenájdu riadne bývanie. Na ich rozšírenie ale potrebuje súhlas úradov, bez ktorého sa jeho príbytky nebudú môcť v meste legálne umiestňovať.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroje: reality.etrend.sk, hlavnespravy.sk

Foto:  jameslawcybertecture.com, financialexpress.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 14.01.2018
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.