VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

V japonskom Maebashi otvorili hotel ukrytý v zelenom kopci

Objekty schované v zelených zatrávnených svahoch sú čoraz viac v móde po celom svete. Jeden z najnovších projektov, ktorý uzrel svetlo sveta spopod takéhoto zeleného kopca, stojí v japonskom Maebashi.

Zdroj: Shinya Kigure 


Zhruba 300-tisícové japonské mesto je domovom viacerých zaujímavých architektonických diel. Nie je to tak dávno, čo do ich zoznamu pribudol hotel Shiroiya. Práve ten bol navrhnutý ako zelený kopec ukrývajúci viacpodlažné ubytovacie zariadenie priamo vo svahu pokrytom stromami a okrasnými kríkmi.

Zdroj: Shinya Kigure 


„Zelený“ hotel uprostred vnútrobloku

 

Projekt z dielne Sou Fujimoto Architects si ihneď získal pozornosť. Jeho prevedenie v tvare zeleného kopca je totiž v danej štvrti unikátom. Miestna zástavba pozostáva skôr z vysokých železobetónových objektov. Napriek tomu sa medzi nimi našiel priestor, do ktorého bol hotel zasadený. Ako vhodné miesto sa využil jeden z vnútroblokov, uprostred ktorého mohol nový zelený svah ukrývajúci štýlový hotel vyrásť.

Zdroj: Shinya Kigure 


Vo svahu sa ukrýva 17 štýlových izieb 

 

Napriek tomu, že kopec pôsobí menším dojmom, v jeho útrobách sa dalo vybudovať väčšie ubytovacie zariadenie. Pod fasádou a strechou obrastenou živou vegetáciou sa ukrýva až 4-podlažný objekt, v ktorom bolo zriadených 17 hotelových izieb. Tie sú poctivo ukryté pred okolitým svetom. Hostia s ním majú kontakt iba prostredníctvom väčších okien zaisťujúcich presvetlenie interiéru.

Zdroj: Shinya Kigure 


Interiér navrhovalo viacero dizajnérov

 

Dostatok pozornosti nevzbudil iba samotný objekt, ale aj jeho interiér. Ten ale nenavrhoval Sou Fujimoto sám. Na konečnom vzhľade vnútorných priestorov sa podieľali ďalšie známe mená z oblasti dizajnu, napr. Leandro Erlich alebo Jasper Morrison. Výsledkom ich práce sú izby v rôznom prevedení od klasických bielych po zemité izby ozdobené drevom. Dostať sa k nim dá bielym geometrickým schodiskom, ktoré dopĺňa originálny dizajn celého hotela.

Zdroj: Shinya Kigure 


Text: Róbert Bosák

Zdroj: shiroiya.com

Zdroj foto: Shinya Kigure

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 20.11.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.