VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

V Malackách pribudne nová multifunkčná športová hala

Šport na Záhorí dostane čoskoro nový impulz. V Malackách sa totiž rozbehla realizácia novej športovej haly. Tá síce nebude najväčšou v regióne, no jej vybavenie, prevedenie a multifunkčné využitie z nej urobí jednu z najlepších a najkrajších arén v kraji.

 

Mestskí poslanci v Malackách schválili realizáciu multifunkčnej haly Šport Aréna Malacky už v roku 2019. Zhruba po 2 rokoch príprav sa už rozbieha jej výstavba. Nová aréna vyrastie v areáli bývalej píly, ktorý bude prestavaný na moderné športovisko s viacúčelovým využitím. Športový komplex navrhnutý Pavlom Citovickým z ateliéru CITYPROJEKT a architektmi Stanislavom CesnakomDušanom Poliakom bude slúžiť amatérom aj profesionálom.

Šport Aréna Malacky, Zdroj: malacky.sk

 

2 haly spojené do 1 športového komplexu

 

Multifunkčná aréna bola navrhnutá ako komplex pozostávajúci z 2 oddelených hál. Nakoľko ide o jeden objekt spojený do celku, jej dizajn bol prispôsobený tak, aby pôsobila jednotným dojmom. Podariť sa to má vďaka časti fasády obloženej vertikálne usporiadanými lamelami. Tie sa postarajú o nadčasový vzhľad, vďaka ktorému športovisko zapadne do prostredia.

Šport Aréna Malacky, Zdroj: cityprojekt.sk

 

Ľadová plocha aj hala pre loptové športy

 

Dôvodom realizácie 2 hál v rámci jedného komplexu je vybudovať arénu pre viacero športov naraz. V jej priestoroch sa budú môcť hrať všetky obľúbené kolektívne loptové športy. Okrem volejbalu, basketbalu, hádzanej a futsalu poslúži aj na florbalové duely. Súčasťou arény bude aj ľadová plocha, kde sa bude hrávať hokej, prípadne trénovať krasokorčuľovanie.

Šport Aréna Malacky, Zdroj: cityprojekt.sk

 

Hľadisko pre niekoľko desiatok divákov

 

Obe zriadené haly ponúknu aj niekoľko miest pre divákov. Na loptové športy sa bude môcť prísť pozrieť najviac 310 návštevníkov. Hľadisko zriadené ako súčasť ľadovej plochy bude menšie. Jeho maximálna kapacita dosiahne 100 divákov. Súčasťou oboch hál budú šatne, hygienické príslušenstvo a iné priestory vytvárajúce zázemie pre športovcov.

Šport Aréna Malacky, Zdroj: malacky.sk

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: malacky.sk, arenamalacky.sk, cityprojekt.sk

Zdroj foto: malacky.sk, cityprojekt.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 25.11.2021
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.