VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

V Prahe by sa malo tento rok predať okolo 5 500 bytov

Česká metropola je pre Slovákov hľadajúcich uplatnenie spojené s bývaním stále viac žiadanou lokalitou. Z odhadovaného počtu okolo 5 500 bytov, ktoré majú byť tento rok v Prahe predané, si tak ukroja ešte väčší podiel ako v minulom roku.  

 

Dianie na pražskom bytovom trhu má v posledných rokoch takmer rovnaký priebeh. Značný rast cien a zrýchľujúci dopyt naháňa ponuku, na ktorú sa developeri snažia reagovať ďalšími novými projektmi. Tie budú pribúdať rekordným tempom aj v nasledujúcich mesiacoch, čoho výsledkom majú byť tisícky nových bytov.

 

Developeri odhadujú, že sa predá 5 500 bytov

 

Ak sa naplnia predpoklady developerov, väčšina z dokončených projektov sa hneď vypredá. Odhady hovoria približne o 5 500 bytoch, ktoré by do konca roka mali nájsť nového majiteľa. Problém s nedostatočnou ponukou bytových priestorov sprevádzajúcou pražský realitný trh tak bude pretrvávať napriek stúpajúcej stavebnej produkcii.

 

Väčšina projektov sa vypredá na začiatku výstavby  

 

Dopyt po miestnom bývaní je taký vysoký, že kupujúci musia vsádzať na byty z papiera, a to bez ohľadu na to, že pri kúpe vidia len vizualizácie svojho nového domova. V prípade, že by chceli počkať na dostavbu objektu, riskovali by, že už nenájdu voľný byt, čo platí hlavne pri lacnejších projektoch s dobrou polohou a občianskou vybavenosťou.

 

Stavia sa hlavne v častiach Libeň a Vysočany

 

Trend kúpy bytu z papiera sa nebude meniť ani tento rok, takže pokiaľ uvažujete o priestore v niektorej z rozostavaných pražských novostavieb, odporúčame konať čo najrýchlejšie. Týka sa to hlavne lokalít ako Libeň, Karlín a Vysočany, kde je aktuálne rozostavaných a zároveň pripravovaných niekoľko komplexov s desiatkami moderných bytov.

 

Praha patrí už niekoľko mesiacov do skupiny európskych metropol, ktoré diktujú tempo rastu na bytovom trhu. Za posledné roky sa byty zdražili o viac ako 40 %, pričom tie najlacnejšie z nich, situované v okrajových mestských častiach, je problém kúpiť za menej ako 65 000 Kč. Podľa predpovedí však so zdražovaním nie je koniec, aj keď tempo rastu cien sa má spomaliť.

 

Text: Róbert Bosák

Foto: ulovdomov.cz, feelhome.cz, svoboda-williams.com, info.cz, youtube.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 02.02.2018
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.