VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

V Prahe pripravujú 6.ročník festivalu Film a architektura

Domovom svetovej architektúry sa už onedlho stane opäť česká metropola. Práve v nej sa uskutoční ďalší ročník medzinárodného festivalu Film a architektura, ktorý do Prahy priláka elitných predstaviteľov domácej aj svetovej architektúry.

 

Organizátori festivalu Film a architektura majú po roku opäť plné ruky práce. V Prahe totiž prebehne ďalší, v poradí 6.ročník prestížneho medzinárodného podujatia, ktoré chce ľuďom priblížiť zákulisie architektúry prostredníctvom filmov. Tí si budú môcť užiť bohatý program doplnený prehliadkou fotografií najlepších architektonických diel, ktorý nadviaže na tradičné podujatie Deň architektúry.

  

Hlavný bod programu

 

Napriek pestrej výplni niekoľkodňového programu sa organizátori najviac tešia na 2 špičkové filmy, okolo ktorých sa bude točiť dianie celého festivalu. Snímky RemThe Competition majú za účasti popredných protagonistov architektúry rozšíriť povedomie o súčasnej tvorbe svetových návrhárov a zaujať jasné stanovisko k súčasnej problematike urbanizmu v mestách.

 

Rem – Prvým z očakávaných veľkofilmov je dokument o uznávanom architektovi Removi Koolhaasovi a jeho práci. Snímok natočil jeho syn Tomas a svoju medzinárodnú premiéru si odkrútil v auguste minulého roku na filmovom festivale v Benátkach.

 

The Competition – Druhý z festivalových bonbónikov nahliadne za oponu architektonických súťaží a divákov prevedie atmosférou slávnych ateliérov. Uvedenie tohto španielskeho filmu poctí osobnou účasťou aj režisér Angelo B. Cubber.

 

Od 30.septembra do 4.októbra

 

Premietanie filmov, prezentácia fotografií a náhľad do ďalších prínosných sekcií zaradených do programu sa zaháji 30.septembra. Hlavným dejiskom je spomínaná Praha, no festival bude súčasne prebiehať aj v Brne, Zlíne, Nymburku a v Plzni. Usporiadatelia zo Spolku Kruh sa s návštevníkmi rozlúčia 4.septembra, kedy sa v pražskom kine Světozor premietnu posledné filmy.

 

Záujemcovia o návštevu festivalu si môžu zistiť všetky informácie o podujatí, programe a vstupenkách na stránke www.filmarchitektura.cz

 

Text : Róbert Bosák

Zdroje : filmarchitektura.cz

Foto : bohemia-apartments.com, youtube.com, nasecentrumpraha.cz  

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 13.09.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.