VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

V Soule má vyrásť prvé múzeum robotov na svete

Doba robotická je tu. Po tom, čo roboti začali obsluhovať hostí vo viacerých hotelových  či reštauračných zariadeniach, expandujú už aj v oblasti stavebníctva. V Južnej Kórei si dokonca postavia svoje vlastné múzeum.

 

Stavebníctvo sa zrejme bude v budúcnosti spoliehať na ľudské ruky stále menej. Mestá, firmy či štátne inštitúcie totiž čoraz častejšie vsádzajú na rôzne robotické technológie, ktoré začínajú zažívať boom hlavne vo východnej Ázii. Dobrým príkladom je projekt nového múzea, ktorý aktuálne chystajú v juhokórejskom Soule.

 

Prvé múzeum robotov na svete

 

Prezentácia robotických zariadení, budovanie vyššieho povedomia o robotike ako o vede či príležitosť vyskúšať si koexistenciu s robotmi naživo. Nielen to má ponúkať návštevníkom nové Robot Science Museum, ktorého realizáciu pripravujú v spomínanom Soule. Pokiaľ sa tento nápad podarí zrealizovať podľa predstáv, pôjde vôbec o prvé vedecké múzeum sveta.  

 

Roboti budú aj aktívne stavať

 

Úloha robotov v tomto múzeu má začať už priamo pri výstavbe. Autori nápadu totiž počítajú s ich zakomponovaním do viacerých stavebných úkonov. Podľa niektorých zdrojov dokonca budú využívané pri väčšine stavebných prác, v rámci ktorých sa postarajú o jednotlivé časti interiéru aj vybraných častí vonkajšej strany budovy.

 

Dizajn imitujúci veľké vajíčko

 

Projekt Robot Science Museum nevzbudzuje pozornosť len kvôli expozíciám robotov a ich účasti na samotnej výstavbe. Značnú pozornosť si vyžiadal pre svoj originálny dizajn, ktorý pozostáva z tvaru veľkého bieleho vajíčka. Jeho futuristický tvar ešte oživí špeciálne poňatie strechy, ktorá bude pripomínať prasknutú vajíčkovú škrupinu.

Zdroj: archinect.com 


5-podlažné múzeum v tvare tohto vajíčka si získalo dostatok pozornosti hneď po zverejnení projektu. Ešte viac by sa mu jej malo naskytnúť po začiatku výstavby, ktorý je naplánovaný na rok 2020. Ak sa plán realizácie neprekazí, prvé svetové múzeum robotov môže byť hotové v roku 2022.

 

Text: Róbert Bosák

Foto: archpaper.com, archinect.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 11.03.2019
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.