VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

V USA zriadili komplex bunkrov pripravených na apokalypsu

Katastrofické predpovede hlásajúce koniec sveta sa v posledných rokoch šírili médiami viackrát. Našťastie, k ich naplneniu nedošlo, no napriek tomu sa stále viac architektov zaujíma o návrhy bunkrov, ktoré vraj obyvateľov ochránia pred hrozbou apokalypsy.

 

O výstavbu podzemných bunkrov schopných prežiť ničivý koniec sveta sa zaujíma čoraz viac architektov. Jedným z najnovších projektov tohto typu, ktoré sa podarilo zrealizovať, je práve rozsiahly areál z USA. V Južnej Dakote totiž vybudovali komplex stoviek bunkrov, ktoré by podľa slov autorov projektu dokázali vydržať aj apokalypsu.    

 

Bunkre odolné voči každej pohrome

 

Komplex vznikol na bývalom armádnom území, kde jednotlivé objekty vybudovali na mieste starých nevyužívaných bunkrov. Ich pôvod sa datuje do 40.rokov minulého storočia, kedy ich začali stavať v rámci vojenských bezpečnostných opatrení. Po dlhých rokoch získal celý areál súkromného majiteľa, ktorý sa tu spoločne s firmou Vivos Group rozhodol postaviť špeciálne bunkre s najvyššou možnou odolnosťou.

 

Skrýša pre 5000 ľudí

 

Rozsiahly pozemok ponúkol autorom projektu možnosť zrealizovať až 575 bunkrov. Každý z nich disponuje šírkou 8 metrov, no dĺžka sa v závislosti od presnej polohy objektu v areáli mení a dosahuje od 18 do 24 metrov. V prípade pohromy by v každom bunkri našlo domov od 8 do 10 ľudí, takže predpokladaná kapacita ubytovania v celom komplexe dosahuje okolo 5000 ľudí.

 

Komfort nadovšetko

 

Aj keď v prípade apokalypsy bude obyvateľov bunkra zaujímať interiérový dizajn ako úplne posledný, architekti nemohli zabudnúť ani na zariadenie priestorov a ich vzhľad. Niektoré časti sú dokonca navrhnuté v luxusnom štýle, za ktorý by sa nehanbili ani majitelia drahých rezidencií. Bunkre navyše ponúkajú všetko potrebné, čím dokážu splniť viac, než len nutný štandard.

 

Podobných ubytovacích zariadení, ktoré by ľudom pomohli v prípade istých apokalyptických udalostí prežiť, je vo svete viacero. Niektoré sú prežitkom minulých období, iné patria k úplne novým projektom. Cieľ je však rovnaký, čo platí aj v prípade tohto amerického bunkrového komplexu.

 

Text : Róbert Bosák

Foto : thechive.com, terravivos.com, uk.businessinsider.com, dailystar.co.uk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 10.01.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.