VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Vianočné inšpirácie na výzdobu bytov a domov

Už len pár hodín a prebudíme sa do dlho očakávaného Štedrého dňa. Dovtedy môžeme venovať čas trebárs aj vianočnej výzdobe, ktorá skrášli atmosféru a pozve ducha Vianoc do našich príbytkov.

 

Kto ešte nestihol pripraviť sviatočnú výzdobu, do zajtra má stále čas na nápravu. Inšpirácií, s ktorými bude váš dom alebo byt žiariť a utužovať príjemnú domácu atmosféru, je mnoho. Vybrať si môžete podľa farieb, tvarov, materiálov aj podľa konkrétneho štýlu, v akom je váš domov  zariadený. Niekoľko užitočných tipov pre nadčasovú výzdobu vám ponúkame aj my.

 

Ručne vyrobené dekorácie – Vlastnoručne zhotovené postavičky, venčeky alebo ozdoby na vianočný stromček z textílií či papiera sú v móde už zopár rokov. Nielenže za nich neutrácate peniaze, navyše vám umožnia stráviť príjemné tvorivé chvíle pri ich výrobe.

 

Recyklované vianočné doplnky – Výroba vianočných ozdôb z použitých predmetov nie je ničím výnimočným. Šikovné dekorácie si môžete vyrobiť dokonca aj z nevyužívaných CD, z fliaš na zaváranie alebo z čohokoľvek netradičného, čo viete použiť ako originálnu ozdobu.

 

Ikebany z ihličia – Aranžovanie kytičiek, zhotovovanie vencov či tvorba ikebán sú neodmysliteľnou súčasťou Vianoc na tradičný spôsob. Stačí vám trochu živého alebo umelého ihličia, nejaké oriešky, koráliky, poprípade aj salónky, s ktorými si vyrobíte jednoduchú, no krásnu ikebanu.

 

Netradičné sviatočné svietniky – Tento rok pripadol Štedrý deň na štvrtú adventnú nedeľu, takže veniec so sviečkami sa u vás zrejme nájde. Napriek tomu si môžete na poličky a stolíky umiestniť ďalšie sviatočné svietniky, ktoré si zhotovíte sami. Aj tu je mnoho možností, stačí zapojiť fantáziu a zužitkovať drevo, sklo alebo rôzne kovové materiály.

 

Svetelné reťaze do záhrady – Vysvietené dvory oživia tmavé zimné večery bez ohľadu na to, koľko svetielok a v akom prevedení ich použijete. Momentálne sú v móde blikajúce LED svetelné reťaze, ktoré môžete rozvešať po stromoch, na verandu, na strechu alebo rovno po celom obvode domu.

   

 

Rýchle, lacné a jednoduché, presne také sú naše inšpirácie na vianočnú výzdobu. Síce nejde o žiadne veľkolepé doplnky, no práve kreativita a originálne nápady robia z takejto výzdoby jedinečné dielo. Na čo čakať? Hor sa do práce, veď od Vianoc nás delí jedna jediná noc.

 

Text: Róbert Bosák

Foto: test-recenze.cz, sashe.sk, jaspravim.sk, pluska.sk, mkmont.cz

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 23.12.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.