VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Za odpratávanie snehu na chodníkoch sú zodpovedné obce

Bohatá snehová nádielka sa posledné dni zahráva s trpezlivosťou obyvateľov po celom Slovensku. Vo viacerých lokalitách totiž odpratávanie snehu z chodníkov ostáva na ich pleciach napriek tomu, že podľa zákona to nie je ich starosť.

 

Za údržbu chodníkov zodpovedajú ich správcovia

 

Mnohí majitelia nehnuteľností sa trápia s údržbou chodníkov pred svojimi domami napriek tomu, že zodpovednosť za ich stav mať nemusia. Podľa zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke sú totiž za čistenie chodníkov (nielen) v zime zodpovedné obce. Práve tie sa majú ako vlastníci, resp. ich správcovia postarať o ich čistotu aj bezpečnosť.

Zdroj: sprzedajemy.pl 


Zmena vyplývajúca z novely prišla len minulý rok

 

To, že niektorí majitelia domov sa naďalej trápia s čistením chodníkov, súvisí s neznalosťou zákona. Zodpovednosť za ich údržbu totiž prešla na obce len minulý rok. Stalo sa tak ihneď po prijatí novely vyššie spomenutého zákona, z ktorej táto zmena vyplynula. Podľa vlády sa tak bude brať ohľad na majiteľov domov, ktorí často niesli zodpovednosť za úrazy či nehody na chodníkoch, ktoré im vlastne nepatria, len ich využívajú ako priľahlé komunikácie.

Zdroj: newenglandcondo.com 


Napriek novele zákona sa jedna z jeho hlavných klauzúl neplní vo všetkých lokalitách riadne a včas. Zimná údržba chodníkov tak ďalej ostáva na pleciach obyvateľov, ktorí si s poriadkom pred svojím domom alebo pracoviskom musia poradiť sami. Obzvlášť v obciach, ktoré nie sú situované v tesnej blízkosti miest, alebo tam, kde nie je dostatok techniky, resp. personálu.

 

Text: Róbert Bosák

Foto: www.cuyahogaswcd.org, sprzedajemy.pl, newenglandcondo.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 08.01.2019
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.