VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Zbankrotovaný Outlet Voderady čaká v júli dražba

Mal byť rovnocenným súperom susedného rakúskeho rivala a na domácom trhu sa stať jednotkou vo svojej oblasti. Namiesto toho zbankrotoval a aktuálne mieri do dražby. Aj takýto osud postretol Outlet Voderady.

 

Budúcnosť One Fashion Outlet, ako je najväčšie outletové centrum na Slovensku nazvané, nevyzerá príliš ružovo. Komplex, ktorý mal dobyť slovenský trh s predajom oblečenia, vôbec nenaplnil očakávania a po opakovaných neúspechoch sa jeho majitelia vzdali všetkých nádejí na zlepšenie situácie. Aj kvôli tomu sa prázdne centrum z obce Voderady ocitne v dražbe.

Zdroj: www.holdermathias.com 


Príbeh outletu v skratke:

 

- s realizáciou projektu sa začalo v novembri 2012

- slávnostné otvorenie centra prebehlo 30.10.2013

- už v roku 2014 vyplávali na povrch prvé problémy

- očakávaná ročná návštevnosť 1,5-2 mil. ľudí sa nikdy nenaplnila

- v roku 2017 sa mal predložiť ozdravný plán a nájsť nový investor

- v lete 2018 bol vyhlásený bankrot a na jeseň sa centrum zatvorilo

Zdroj: www.holdermathias.com 


Termín dražby vybratý

 

Situácia s vyprázdneným centrom sa začala okamžite riešiť. Jedným z riešení mala byť práve dražba, o ktorej sa hovorilo už pred rokom. Tento predpoklad sa nakoniec aj naplnil a smutne slávny outlet si to namieril rovno na aukciu. Tá prebehne hneď na začiatku letných prázdnin, konkrétne 4. júla. Stanovená bola už aj vyvolávacia cena vo výške 10 mil. €.

Zdroj: www.holdermathias.com 


One Fashion Outlet v číslach:

 

- celková výška investícií do výstavby vyšla až na 30,5 mil. €

- výmera celého nákupného komplexu dosahuje 110 000 m²

- plocha pre obchody, služby a kaviarne je viac ako 15 000 m²

- k outletovému centru prislúcha tiež 2500 parkovacích miest

- náklady prevádzkovateľa sa vyčíslili na cca 108 000 € ročne

Zdroj: www.holdermathias.com 


Viac o budúcnosti outletu napovie spomínaný 4. júl. Práve vtedy sa môže začať písať ďalšia epizóda v zatiaľ tragickom príbehu. Na to ale potrebuje úspešnú dražbu a nových majiteľov, ktorí dokážu mŕtve centrum vzkriesiť.

 

Zdroj: Róbert Bosák

Zdroj foto: www.holdermathias.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 10.06.2019
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.