VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Zelená domácnostiam sa tento rok rozbehne 23.januára

Záujemcovia o príspevok na kúpu obnoviteľných zdrojov energie budú mať príležitosť požiadať Slovenskú inovačnú a energetickú agentúru (SIEA) o podporu aj v tomto roku. Projekt Zelená domácnostiam totiž už 23.januára štartuje prvým tohtoročným kolom. 

 

Zelená domácnostiam patrí k najúspešnejším projektom štátnej podpory, aké môžu slovenské domácnosti využiť. Vďaka nemu si tisícky majiteľov domov zaobstarali nové technologické zariadenia, ktoré im pomôžu s úsporou energií. Prerozdeľovanie dotácií v jednotlivých kolách tak bude pokračovať aj tento rok a SIEA už stihla zverejniť harmonogram pre prvý štvrťrok. 

 

Prvé kolo začne už 23.januára

 

Podľa oficiálnej tlačovej správy sa v prvom štvrťroku vyhlásia 4 kolá rozdeľovania poukážok. To prvé sa uskutoční 23.januára, no o dotáciu budú môcť požiadať iba záujemcovia z krajov mimo Bratislavy, aj to nie všetci. Poukážky sa totiž prerozdelia len tým, ktorí si chcú za tieto peniaze zadovážiť fotovoltické panely.

 

Neskôr prídu na rad ďalšie OZE

 

Len pár dní od ukončenia prvého kola príde na rad podpora solárnych kolektorov a tepelných čerpadiel. Tá prebehne vo februári, a to v 2 kolách podľa toho, či pôjde o pridelenie poukážok  ľudom z Bratislavy alebo z ostatných regiónov. 4.kolo, ktoré 13.marca uzavrie harmonogram projektu v prvom kvartáli, sa vyhradí pre mimobratislavských záujemcov o kotly na biomasu.

 

Výška dotácií s jednou zmenou

 

Podmienky projektu ostávajú až na jednu zmenu rovnaké ako v minulom roku. SIEA upravila iba výšku dotácie na fotovoltické panely, ktorá sa znížila o 100 € na 1 000 €. To ale platí len pri prvom inštalovanom kilowatte  a v ostatných prípadoch ostáva dotácia rovnaká vo výške 2 350 €. Bez zmeny sa budú poskytovať aj príspevky na všetky ostatné druhy zariadení OZE.

 

 

Nižšie náklady na energie, prerozdelené milióny, tisícky podporených domácností. To všetko priniesol projekt Zelená domácnostiam, v rámci ktorého budú prideľovať poukážky na kúpu zariadení OZE aj v tomto roku. Tohtoročný harmonogram odštartuje podporou fotovoltických panelov pre mimobratislavské domácnosti 23.januára, takže prví záujemcovia si pomaly môžu pripravovať žiadosti.  

 

Text: Róbert Bosák

Foto: energie-portal.sk, termoplast-snv.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 10.01.2018
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.