VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Žiadosti o príspevok na domy s takmer nulovou potrebou energie sa budú prijímať od 1. júla

Štátna podpora výstavby úsporných rodinných domov pokračuje ďalej. Tentoraz sú na rade dotácie na domy s takmer nulovou potrebou energie. Minister dopravy a výstavby už ohlásil termín novej výzvy, v rámci ktorej o ne bude možné žiadať.

 

Prvé kolo prideľovania dotácií na rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie sa stretlo s obrovským záujmom. Inak by to nemalo byť ani v ďalšom kole, ktorého štart bol stanovený na 1. júl. Do spustenia procesu prijímania žiadostí o príspevok tak ostáva viac ako mesiac, čo dáva záujemcom dostatok času na prípravu.

 

Účel dotácie a jej poskytovaná výška:

 

- príspevkom je možné financovať časť nákladov na úsporný dom s triedou A0

- podobne ako v prvej výzve, aj teraz môžu žiadatelia získať čiastku až 8000 €

- poskytnutie dotácie sa vzťahuje iba na domy s podlahovou plochou do 200 m²

- príspevok môžu získať iba majitelia domov skolaudovaných najskôr v roku 2018

 

Príspevok sa poskytne 200 žiadateľom

 

Účel a výška dotácie ostáva rovnaká ako v úvodnom kole. V porovnaní s ním sa však mení maximálny počet žiadateľov, ktorým môže byť príspevok schválený. Kým v minuloročnom prvom kole ho mohlo získať až 500 žiadateľov, v tom nadchádzajúcom ich nebude viac ako 200.

 

Príjem žiadostí prebehne elektronicky

 

Prvé žiadosti bude možné podať hneď ráno 1. júla. Žiadatelia ich budú opäť posielať formou elektronického systému, pričom urobiť tak budú môcť najneskôr do 30. septembra. Minister však upozornil, že v prípade naplnenia stanoveného limitu 200 žiadostí sa výzva ukončí skôr, kedykoľvek v období od 1. júla do 30. septembra. 

 

Všetky podmienky k získaniu dotácie aj informácie o podávaní žiadostí nájdete na stránke www.byvajteusporne.sk.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: www.mindop.sk, www.byvajteusporne.sk

Zdroj foto: Nehnuteľnosti.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 19.05.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.