VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Žilina má novú rozhľadňu, čaká len na otvorenie

Máloktoré projekty slovenských rozhľadní a vyhliadkových veží si získajú pozornosť médií. Novému prírastku na Dubni v Žiline sa to podarilo už po zverejnení projektu a mediálny záujem o jeho realizáciu pokračuje aj po jeho dokončení.

 

Realizácia očakávanej rozhľadne, ktorá má prispieť k zlepšeniu rekreačných a oddychových možností v Žiline, sa blíži k poslednému kroku. Včera boli vo viacerých médiách zverejnené informácie o ukončení výstavby, ktorú má uzavrieť kolaudácia a následné sprístupnenie pre verejnosť.

 

Elegantná veža s netypickým vzhľadom

 

Návrh veže na Dubni si získal pozornosť najmä dizajnovým prevedením, o ktoré sa postarali architekti Ladislav VikartovskýGábor Nagy. Výsledkom výstavby, ktorú zastrešila firma HSF System SK, je elegantná rozhľadňa s trochu netypickým, no o to pútavejším vzhľadom. Ten je spojením štýlových drevených obkladov a pozinkovanej oceľovej konštrukcie, ktoré sa zladili po estetickej aj praktickej stránke.

 

4 zaujímavé čísla o novej rozhľadni:

 

- 10-poschodový objekt vyrástol do výšky 27,4 m

- najvyšší bod rozhľadne je na úrovni 598 m n. m.

- náklady na realizáciu dosiahli necelých 236 000 €

- dizajn objektu bol vybraný v súťaži so 43 návrhmi

 

Kolaudácia vo februári, otvorenie v marci

 

Realizácia objektu šla po celý čas podľa časového harmonogramu, ktorý by sa mal dodržať aj pri posledných dvoch krokoch. Prvým z nich bude kolaudácia naplánovaná na február, ktorou sa definitívne uzavrú realizačné práce. Zopár týždňov po nej, s najväčšou pravdepodobnosťou v marci, dôjde k slávnostnému otvoreniu, ktorým sa rozhľadňa sprístupní širokej verejnosti.

 

Jeden z najzaujímavejších žilinských projektov minulého roka je už len kúsok od  poslednej bodky za svojou realizáciou. Po naplánovanej kolaudácii bude pripravený na svoje otvorenie, aby následne umožnil návštevníkom tráviť čas v príjemnom prostredí a zároveň im ponúkol výhľad na jedinečné scenérie žilinského okolia.  

 

Text: Róbert Bosák

Zdroje: teraz.sk, reality.etrend.sk, zilinak.sk

Foto: sme.sk, zilinak.sk, reality.etrend.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 26.01.2018
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.