VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Zničený trenčiansky podchod oživila pestrofarebná mozaika

Kým niektoré slovenské podchody trpia dezolátnym stavom, iné dostávajú druhú šancu a ukazujú sa v celkom vynovenej podobe. To platí aj o jednom z podchodov v Trenčíne, ktorý je opäť miestom hodným svojho postavenia.

Zdroj: trencin.sk


Osudu, ktorého súčasťou je špina, tma a poškodené múry, sa nevyhol ani trenčiansky podchod na Sihoť. Našťastie, v jeho prípade to trvalo iba istý čas. Počas roka prešiel veľkou premenou a podľa viacerých sa zaradil medzi tie najkrajšie na Slovensku aj bez zdĺhavých a nákladných rekonštrukcií.

Zdroj: trencin.sk


Novú vizáž zaistila mozaika

 

Investícia do modernizácie podchodu vyšla mesto na 15 000 €. Za tieto peniaze sa ho podarilo premeniť na veľkú pestrofarebnú mozaiku. Práve tá zaistila kedysi nevľúdnemu miestu úplne novú vizáž. Jej podoba však nie je iba obyčajnou monotónnou mozaikou. Rasťo „Nomad“ Jakubek, miestny majster v graffiti a streetarte, totiž prišiel s návrhom plným premyslených motívov tvoriacich jeden pútavý celok.

Zdroj: trencin.sk


Farby skrášlili aj presvetlili

 

Umelecká mozaika v podchode nepomohla iba oživeniu jeho vzhľadu. Temnému a ponurému miestu priniesla okrem pestrých odtieňov a rozmanitých obrazcov aj viac svetla a viditeľnosti. Celkovému dojmu pomohlo aj LED podsvietenie, ktoré bolo nainštalované v rámci premeny podchodu. Umelé osvetlenie zároveň zvýrazňuje dizajn mozaiky, ktorá je ďalším vrcholovým dielom spomínaného umelca a tiež vrcholovým dielom umenia v trenčianskych uliciach.

Zdroj: trencin.sk


Text: Róbert Bosák

Zdroj foto: trencin.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 09.12.2019
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.